5 powodów dla których warto wyjechać do Tajlandii na dłużej.

W Polsce powoli kończy sie lato i zbliża się jesień, jest to czas na zmiany w przyrodzie i czas na zmiany dla tych, którzy nie czują się dobrze w umiarkowanym klimacie. Dla wszystkich którzy lubia słońce i tropikalny powiew wiatru przychodzi czas odlotu, tak jak od dawna robią to bociany.

Pierwszy powód dla którego warto wyjechać.

W Tajlandii trwa teraz pora deszczowa jednak już z początkiem listopada zaczyna się sezon turystyczny. Temperatura w granicach 25-28 stopni Celcjusza i trochę „chłodniejsza” aura sprawia ,że jest wówczas idealna pogoda dla przeciętnego europejczyka. Pozytywnym skutkiem dużej ilości energii słonecznej, wszechobecnego uśmiechu i wtaminy D której mamy tu pod dostatkiem jest poprawa samopoczucia, a z czasem również sposobu myślenia i prawdziwej dobrej zmiany.

Drugi powód dla którego warto wyjechać.

Kolejnym bardzo istotnym elementem jest dieta. Tajska kuchnia cieszy się sławą jednej z najlepszych kuchni świata. Wiele dań jest jednak głęboko smażonych i podawanych na ostro więc należy ją świadomie selekcjonować i odpowiednio pod siebie dobierać.

Trzeci powód dla którego warto wyjechać.

Z początkiem listopada zaczyna się nowy rok szkolny, a październik to idealny miesiąc dla tych osób, które chciałyby podjąć pracę w zawodzie nauczyciela angielskiego. Zapotrzebowanie na ten zawód jest od dawna bardzo duże, tak jak rotacja nauczycieli ponieważ w Tajlandii jest to dobrze funkcjonujący biznes. Szkoły oraz agencje potrzebują białych i wykształconych ludzi aby sprzedawać programy nauczania. Głównie liczą się dobre chęci, dyplom, miła aparycja i komunikatywna znajomość angielskiego. Aby dowiedzieć się więcej na temat pracy nauczyciela w Tajlandii, przeczytaj TEN post.

Czwarty powód dla którego warto wyjechać.

Koszty życia w Tajlandii są o wiele niższe niż w Polsce, nie mówiąc już o Europie. Za określoną sumę pieniędzy dostaniesz nie tylko więcej produktów i usług, ale także będzie to bardzo dobra jakość. Tajskie standardy jakościowe uważam za bardzo wysokie w stosunku do ceny jaką się za nie płaci. Dla przykładu koszt wynajęcia domku na wyspie z genialnym widokiem to równowartość kawalerki w Warszawie.

Piąty powód dla którego warto wyjechać.

Tajlandia i Bangkok to także doskonały punkt komunikacyjny jeżeli chodzi o podróżowanie po Azji i nie tylko. Bardzo łatwo i tanio można dostać się równiez do Australii, Chin czy też Japoniii lub na Filipiny. Turystyka sprawiła że Kraj Uśmiechu prężnie rozwija się w tym regionie świata. Jeżeli jeszcze zastanawiasz się czy warto wyjechać na dłużej lub masz jakiekolwiek pytania to zapraszam na moje social media. Facebook i Instagram. Jeśli planujesz wyjazd to zapraszam Cie również do grupy Tajlandia Razem lub Nauczyciele w Azji Południowo-Wschodniej.

Tymczasem do usłyszenia i do zobaczenia w Tajlandii.

E.