Pałac Króla w Bangkoku

Here we are

Here we are


myGecko to pomysł, który zaświtał Nam w głowach jeszcze w stolicy, gdy piliśmy kawę na wynos w jednym z warszawskich parków. Planowaliśmy podróż do Tajlandii, która ma być przygodą naszego życia. Wyjechaliśmy do Bangkoku – miasta, które nigdy nie śpi. Okazało się, że nasz przytulny domek wśród bananowców, co wieczór obłazi rodzina gekonów, polujących na komary. I tak się to wszystko zaczęło.

Pewnego dnia, wracając z ambasady (załatwialiśmy formalności związane z firmą) przypadkiem trafiliśmy na jeden z ulicznych targów. Naszą uwagę od razu przykuły plecaki w ananasy i arbuzy. Poznaliśmy Taja, który twierdził, że sam je projektuje i szyje, bo ma zajawkę. Sceptycznie nastawieni – w końcu to sprzedawca i każdą bajkę wciśnie – kupiliśmy jeden ananasowy. I okazało się, że jest po prostu dobry. Przeżył z nami intensywne, bardzo mokre, piaszczyste i ciężkie wakacje na plaży – i nadal jest ekstra. Wróciliśmy do naszego spoko Taja, który jak okazało się nie wciskał kitu i rzeczywiście sam robi te plecaki, bo po prostu ma pasje, a przy tym jest mega ciepłym człowiekiem.
Perełka.

Tamtego dnia, pomysł na myGecko nabrał realnego kształtu. Przekonaliśmy się, że możemy tu znaleźć oryginalne i dobre produkty robione z pasją, a nie tylko tandetne, chińskie podróby. Uświadomiliśmy sobie, że to ludzie, których spotykamy na swojej drodze, nawet przypadkiem, mają największe znaczenie. Tajlandia zainspirowała nas, by połączyć naszą podróż ze sposobem na życie. Jesteśmy na miejscu, jesteśmy tu dla Was. Pojedziemy, zobaczymy, sprawdzimy, wyślemy. Zero ściemy. Paczuszka lub kontener? Nie ma sprawy. Mamy trochę doświadczenia i mnóstwo energii do działania, nie boimy się wyzwań.

Jeżeli masz jakiekolwiek marzenie, które możemy Ci pomóc zrealizować – pisz śmiało. Co tylko zechcesz – myGecko.pl


EDIT, 20.12.2016

Odkąd zamieściliśmy pierwszego posta dotyczącego myGecko, nasza wizja delikatnie uległa zmianie 😉

Nadal mieszkamy w Tajlandii i zajmujemy się wyszukiwaniem wyjątkowych produktów. Jednak myGecko to przede wszystkim blog podróżniczy, dotyczący życia w Tajlandii. Co więcej, pracujemy w Tajlandii jako nauczyciele angielskiego (wow, kto by się spodziewał?!). Dzielimy się naszym doświadczeniem, wiedzą o kulturze, życiu codziennym i praktycznymi porady dotyczącymi Tajlandii 🙂

Zuza